O škole

Základní škola T. G. Masaryka Náchod, Bartoňova 1005 patří k plně organizovaným základním školám s vymezenou spádovou oblastí danou zřizovatelem, městem Náchod.

Je umístěna v areálu dvoukřídlé budovy a disponuje prostornými kmenovými i odbornými učebnami. K prezentaci slavnostních a společenských akcí a k realizaci projektů je využívána aula s malým jevištěm. V suterénu obou křídel školní budovy se nachází dvě prostorné moderně vybavené tělocvičny. Součástí školy je velká zahrada s přilehlým skleníkem a zelenou učebnou, která je určena nejen pro výuku pracovních činností a pěstitelských prací. Škola dále využívá přilehlé venkovní hřiště, nedaleký zimní stadion, plavecký bazén a atletický areál.

V budově druhého stupně nalezneme školní klub a prostornou školní družinu. V budově prvního stupně se nachází prostorná školní jídelna.